SDH Křečkov

SDH KŘEČKOV

 

Sbor dobrovolných hasičů Křečkov byl založen roku 1882 a vždy tvořil významnou část společenského a kulturního dění v obci.

Mezi akce pořádané naším sborem patří tradiční únorový Hasičský ples následovaný velice oblíbeným Maškarním karnevalem pro děti.

V červnovém termínu se pak v naší obci koná jedna z největších akcí svého druhu na okrese – soutěž mladých hasičů O putovní pohár sv. Floriánka. Máme za sebou už přes 20 ročníků!

Kromě těchto akcí se můžete s křečkovskými hasiči potkat hlavně při naší stěžejní činnosti posledních třech desetiletí – již od roku 1982 pracujeme s dětmi a mládeží v hasičských soutěžních disciplínách. Jsme velice rádi, že naše děti patří k trvalé špičce okresních soutěží   a naše práce je tak výbornou vizitkou nejen sboru, ale i obce.

Výjezdová činnost je zajištěna pomocí zásahové jednotky sboru (JSDH), která spadá do kategorie JPO V. To znamená, že její působnost je omezena na uzemí obce. V případě potřeby pak může být od 18:00 využita operačním střediskem HZS k výjezdu mimo obec.

V posledních letech byla jednotka využita hlavně při likvidaci následků povodní. Zásahy proběhly na okrese Nymburk (Vestec, Poděbrady-Polabec, Libice n. Cidlinou) i mimo něj (Klecánky-PHA východ, Frýdlant).

Zde se můžete podívat na spoustu fotek z naší činnosti.

Tady naleznete stránky našich mladých hasičů.